Noico CreativeMENÜ
Sosyal Medya

Bireysel kullanıcıların yeni nesil zaman geçirme metodu, politikacıların yeni nesil miting platformu, dünya markalarının yeni nesil kataloğu, kurumsalların yeni nesil prestij sağlama aracı, belki de hepimizin, hepimizi olduğundan daha popüler yapan oyuncağı. Sosyal medya platformlarının her biri artık bizlere bağlı bir organizma adeta !

Nedir-Ne Değildir?

Peki nedir bir türlü istediğimiz verimi alamadığımız ya da bizi başarıdan başarıya koşturan bu yeni nesil medya? Instagram’ı ele alalım… Temel kullanımda her ne kadar basit ve yalın bir tasarımda, kolay kullanımlı görünse de, her paylaşım özenle yapılmaya başlandıktan bir süre sonra anlaşılan bir şey vardır: ‘’Bu iş sadece özenli olmakla alakalı değildir ! ‘’ Bu farkındalığın ardından doğru saatte paylaşım yapmak gibi tavsiyeler duyulur. İşte ikinci ve bazen en büyük yanılgı budur, doğru saat kavramı genel geçer değildir, herkesin kendi profiline özgüdür. Tüm bunlardan bir sonuç alamayan kullanıcılar kendilerini, bizim algoritma efsaneleri dediğimiz olaylar zincirlerinin içerisinde bulabilir. Instagram takipçi etkinlikleri, sahte instagram hesaplarıyla beğeni şölenleri, çok sayıda hashtag ile ön plana çıkma çabaları gibi bu efsaneler ile kullanıcıların etkileşimi artmak yerine düşebilir ve işler hiç de planlandığı gibi gitmeyebilir !

Etrafınızdan duyduğunuz bu tarz bilgiler ile sosyal medyalarınızı yönetiyorsanız ve hala başarılı değilseniz, bunun tek sebebi platformların kuruluşundan bu yana kulaktan kulağa gelmiş ya da tarihi geçmiş bilgilerin kirliliği olabilir. Sosyal medya platformları, siz bir şeyleri harfiyen uygularsanız, para harcarsanız, doğru saatlleri kollarsanız çalışmaya başlayacak bir sistemden ziyade kullanıcıların davranışlarının bütününden kat kat fazla davranış sergileyen ve bu davranışları belli bir düzleme oturtabilen sanal organizmalardır.

Sosyal Medya Yönetimi

Tüm sosyal medya platformlarını yetkili, bilgili, tecrübeli, öngörü yeteneği gelişmiş bir insan gibi düşünmeliyiz. Bu insanı tanımaya ise önce kendimizi, markamızı ya da dijital ortamda neyi ön plana çıkarmak istiyorsak onu tanıyarak başlamalıyız. İşte burada, dijital sürecimizi başlatacak ve farklılaştıracak tek bir şansımız kalıyor ‘’içerik üretimi’’.

Bizler creative ajans olarak sizlere takipçi sayısı sözü, like artış grafiği ya da viral olma vaadleri vermek yerine orijinal, dikkat çekici, hedef kitle analizi yaparak onlara yönelik görseller ve metinler hazırlıyor, her profil için uzun, orta ve kısa vadeli sosyal medya strateji planı oluşturuyoruz.

Günümüzde sosyal medya platformlarının hiçbiri robotik hareketlere cevap vermiyor, aksine, bu hareketleri bir tehdit olarak algılıyor. Çünkü zaman, her şeyin elimizin altında olduğu şu dönemde ‘’fikir’’ ve ‘’üretim’’ zamanı. Artık özgün olmak –bu kadar üretim varken- her şeyden daha önemli. Yaratıcılık ise, bizlerin sanatının benzini...

İletişim - Form
NoiCo Creative, performans odaklı uzman ekibiyle, hizmet verdiği müşterilerinin dijital dünyada rakiplerine karşı fark yaratmasını ve daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmasını amaçlayan yeni nesil, 360 derece dijital ajanstır.
BİZE ULAŞIN
Noico Creative
HakkımızdaNoico CreativeBir Ankara Ajansı
0531 309 3524